Nastavení SPF a DKIM

SPF záznam (Sender Policy Framework)

Technologie pro ověření identity odesílaných emailů. Jedná se o jednoduchý textový záznam v DNS u Vaší domény (TXT záznam). Tento záznam prakticky definuje seznam serverů, které lze využít pro odeslání pošty z Vaší domény. Již se Vám nestane, že někdo bude spamovat z Vaší adresy (vezme Vám Vaší emailovou identitu).

Pro správnou hodnotu SPF záznamu, kterou je třeba nastavit v DNS Vaší domény (u Vašeho registrátora domény) kontaktujte naši technickou podporu.DKIM záznam (DomainKeys Identified Mail)

Technologie pro další zvýšení důvěryhodnosti emailů. Jedná se o podepisování zpráv privátním klíčem pro danou doménu. Odeslaný email je podepsaný SMTP serverem pomocí privátního klíče domény odesílatele (je uložen v hlavičce emailu). Server příjemce emailu tak na základě porovnání (klíč v hlavičce v porovnání s DNS záznamy domény) zjistí, zda email skutečně pochází z domény odesílatele.

Postup pro vygenerování DKIM záznamu:

1. Přihlašte se do webmailu (adresu webmailu získáte v administraci -> základních informacích k Vašemu webhostingu)
POZOR - je třeba se přihlásit pod emailovým účtem s admin oprávněním (postup ZDE)

2. V rozšířeném nastavení emailů klikněte na "Podpis emailu"

3. Zde je třeba zaškrtnout "Povol DKIM podpis"

4. V záložce "Certifikát" je třeba napsat libovolný selektor emailu (např. "mail") a kliknout na "Vytvořit klíč"

5. Vygeneroval se Vám záznam "mail._domainKey.vasedomena.tld", který vložíte do DNS záznamů Vaší domény (u Vašeho registrátora domény). Do hodnoty TXT záznamu dáte celou vygenerovanou hodnotu z textboxu.

6. Nezapomeňte dát "Uložit"